KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14513073

nr 1451 3073

Kurt Ehrefelt

(1921-2010), Sverige

Oljemålning, "Indien". Signerad, daterad -99. Olja på duk, 24x41, yttermått inklusive ram: 38x55 cm

Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 28 februari 2022
kl 20:15:34

Kurt Ehrefelt

Läs mer om Kurt Ehrefelt